Soutěž Korea a Česká republika

Korejská sekce Katedry asijských studií tímto zve k účasti ve 2. ročníku Soutěže v kreativitě pro všechny studenty Univerzity Palackého v Olomouci. Znalost korejštiny není nutná.

• Hlavní cena: 25 000 Kč
  • 2. cena: 10 000 Kč
  • 3. cena: 5 000 Kč

Projekty v češtině, angličtině nebo korejštině (kombinace možná) by měly splňovat jeden z těchto požadavků:

• Zvyšovat povědomí o korejském jazyce, Koreji nebo Korejských studiích v Olomouci
  • Zvyšovat povědomí o Olomouci mezi Korejci
  • Zvyšovat celkové povědomí o Koreji mezi obyvateli ČR

Poznámka: Pojem “Korea” zahrnuje jak historickou Koreu, tak i oba dnešní korejské státy a zároveň i korejskou diasporu. Preferujeme nicméně návrhy týkající se Jižní Koreje.

Účast je možná:

• Individuálně
  • Jako tým (můžete třeba přízvat i studenta Korejštiny pro hospodářskou praxi a klidně zapojte i zahraniční studenty).

Cílem této soutěže je popustit otěže vaší představivosti. Pro inspiraci předkládáme několik možných scénářů, ale určitě je buď zdokonalíte nebo vymyslíte nápaditější.

• Happening na veřejném místě jako například před orlojem – video z happening bude váš projekt.
  • Zkrášlení vaší oblíbené kavárny či čajovny vašimi fotkami z Koreje – fotky a video z vernisáže bude váš projekt.
  • Účast v jiné soutěži (např. Morava hledá superstar), kde budete prezentovat něco souvisejícího s Koreou – video z této události plus oficiální video organizátorů budou váš projekt.
  • Publikace vašeho textu souvisejícího s Koreou v místním tisku.
  • Spolupráce se školou v Olomouci, kde byste jedno odpoledne učili studenty hangul s cílem zjistit, zda k naučení hangulu jedno odpoledne stačí – video z této akce by byl váš projekt.
  • Naučíte skupinu předškoláků korejskou dětskou písničku třeba doprovázenou tancem – video z akce bude váš projekt.
  • Naučíte náhodně vybrané lidi na ulici, kteří se nikdy neučili korejsky nějakou korejskou frázi a sestříháte z nich autentický, emotivní dialog (jednoduchý příklad: I love you….I love you too). Sestříhané video plus the making of z akce bude váš projekt.

Zdá se, že každý projekt vyžaduje video, ale třeba vymyslíte takový, který video nepotřebuje vůbec. Asi není nutno dodávat, že každý projekt musí být velmi dobře zdokumentován a video by tak zrovna mohlo být užitečné.

Můžete zvýšit vaše šance tím, že pro váš nápad najdete sponzora, což vám třeba umožní se ještě více “rozjet”.

V případě dotazů ohledně témat a soutěže nás neváhejte kontaktovat na seed@upol.cz.

Účastníci mohou poslat díla na naši e-mailovou adresu seed@upol.cz nebo je uploadovat na nějaké úložiště a poslat nám link nebo osobně doručit USB Martinovi Šturdíkovi nebo Andreasi Schirmerovi z Korejské sekce KAS.

Budeme se snažit vaše nápady dále propagovat například skrze média či ambasádu.

Porota se bude skládat z lidí pracujících na projektu Seed Olomouc, vyučujících na UP, členů korejské komunity v ČR případně veřejnosti.

Porota bude hodnotit projekty podle těchto kritérií:

1. Kreativita (originalita, neokoukanost)
  2. Dopad či dosah: kolik lidí jste oslovili a kolik lidí může být potenciálně osloveno vaším dílem, pokud by bylo dále propagováno.
  3. Použitelnost: lze váš nápad použít jinde a najde si třeba fanoušky?
  4. Kvalita zpracování / kvalita dokumentace.
  5. Kvalita doprovodného textu a popis.
  6. Sponsoring: bonusové body projektům, jejichž kvalita byla vylepšena i díky sponzorům.

Uzávěrka odevzdání díla: 20. květen 2019

Oznámení výsledků a slavnostní odevzdání cen: 30. květen 2019